„Debiut na dużym ekranie”

Na promocji mu nie zależy, bo wypracowana przez lata autentyczność i wniesiona do zespołu przez rodowitych mieszkańców Platerowa naturalność daje gwarancję rzetelności wykonania i wiarygodność przekazu, z jakim do publiczności w każdym wieku oraz miejscu trafia.

Zespół Pieśni i Tańca „Pasieka” przeżył ponad ćwierć wieku bez uporczywych fleszy aparatów i bywania na salonach. Jednak ile można? Jako atrakcyjny (pasiaste wzory spódnic cieszą nawet wybredne oko) i autentyczny popularyzator kultury naszego regionu pojawił się w filmie dokumentalnym w reżyserii Sławomira Rogowskiego pt. „Pani na Korczewie”, który 6 kwietnia  został zaprezentowany w Pałacu w Korczewie. Dokument powstał dzięki  finansowemu wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. W premierowym pokazie uczestniczyła również „Pasieka”.

Cenne to dla Zespołu wyróżnienie i motywacja wielka, by w kultywowaniu tego, co rodzime i prawdziwe  (nawet jeśli z rysą niedoskonałości, to  spośród innych grup taneczno – śpiewaczych wyróżniające), nie ustawali.

 

A.Z.Z.